Perla Temizlik Bezi Kullanım İpuçları

Microfiber temizlik bezi ile deterjan kullanabilir?
Kullanabilirsiniz, ancak sadece su ile de aynı temizlik verimini alacağınızdan boşuna deterjan kullanmış olursunuz. Sadece su önerilir, ancak güzel bir koku istiyorsanız sabunlu su kullanabilirsiniz.

perla mop

Microfiber temizlik bezini ilk kullandığımda bir miktar elyaf dökülmesi normal midir ?
Tüm tekstil ürünlerinde ilk kullanıldığında bir miktar elyaf çıkması normaldir. Microfiber bezi yıkadığınızda yada suda 5-10 dakika kaynattığınızda artık bu elyaf dökülmesi olmayacaktır.

Microfiber bezin kullanım ömrü nedir ?
Doğal olarak bu, temizlik sıklığına bağlıdır. Haftada 1 ya da 2 kez temizlik baz alındığında 2 yıl ya da daha uzun süre microfiber mop ları ya da temizlik bezini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Deterjansız Temizlik mümkün mü ?
Evet, deterjansız temizlik mümkün, hatta bazen daha iyi temizlik yapılmaktadır. Örneğin parke zeminde deterjan ile temizlik yapıldığında yüzeyde bir miktar deterjan filmi kalacaktır. Özellikle küçük çocukların zemine dokunduklarını ve daha sonra ellerini ağızlarına götürdükleri düşünülürse deterjanı kullanmadan önce iki kere düşünmek gerekir.

Perla Temizlik Bezi Teknoloisi

Temizlik bezi teknolojisi çok hızla değişti. Mikrofiber temizlik bezi son yıllarda revaçta iken artık gümüş iyonlu temizlik bezi, mikrofiber elyaflardan üretiliyor. Gümüş iyonlu perla mikrofiber temizlik bezinin özelliği, sadece bakterileri silip süpürmek değil, aynı zamanda bakterileri öldürmek. Dolayısı ile evinizdeki bakterilerin yerini değiştirmek yerine tamamen ortadan kaldırıyorsunuz. Temizlik bezi içindeki gümüş iyonları dokumanın bir parçası olduğundan hiç bir zaman etkinliğini kaybetmiyor, temizlik bezi ömrü süresince görevini yapıyor.

Avrupa da son 20 yılda mikrofiber bez kullanımı beredeyse standard hale gelmiştir. Özellikle silver nanoteknoloji microfiber bez , bakterileri öldürme özelliğine sahiptir. Geleneksel mikrofiber bez de olduğu gibi sadece kir ve bakteriyi ortamdan uzaklaştırmak yerine nano silver microfiber bez teknolojisi ile artık bakteriler öldürülebilmektedir.

Temizlik Bezi Markaları ….

Türkiye’de sayısız temizlik bezi markası vardır. Bu markaların bir çoğunun üretim yeri Çin olduğundan gerçek anlamda mikrofiber elyaf yapısına sahip değildir. Mikrofiber temizlik bezi üretimi çok özel bir teknoloji gerektiğinden alelade temizlik bezi fiyatlarından daha pahalıdır.

Bunun bir örneğini belki siz kullanıcılar, marketlerde 3-5 TL’ye mikrofiber temizlik bezi adlandırılarak satılan bezleri kullanarak edinmiş olabilirsiniz. Bu temizlik bezleri sürekli hav çıkarır ve silinen yüzeyde leke bırakır. Bu tür temizlik bezi ‘ni en fazla 1 hafta kullanırsınız.

Perla Microfiber Temizlik Bezi Çeşitleri

Microfiber temizlik bezleri ( çeşitli ebatlarda)
Microfiber yer bezleri
Mikrofiber sopalı yer bezleri, ıslak ve kuru yer bezi yedekleri
Cam temizleme bezi
Microfiber cam bezleri
Mikrofiber optik temizleme bezleri
Microfiber mutfak bezleri
Microfiber bulaşık bezleri
Microfiber oto cam bezleri
Microfiber oto yıkama bezleri

Bu sayfadaki ürünü indirimli fiyattan satın alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey ilk önce üye olmak. Petra üyeliği ücretsizdir.

Periyodik ürün alma zorunluluğu yoktur. Dilediğiniz zaman ürün alırsınız, üyeliğiniz daima devam eder.

0
Aşağıdaki Formu Doldurun (Sadece 1 dakikanızı alır)
0
Şifreniz Cep Telefonunuza SMS olarak gelsin
0
%40 İndirimli alışverişe Kapıda Ödeme ya da Kredi Kartı seçeneği ile hemen başlayın !
Üyelik Formu